Grigorij Klimov «Rodinný album». Kapitola 34

Anděl smrti

Mezi našimi známými běží smutná zpráva, že tragicky zahynula 16-tiletá dcera Máši Andrejevé. Máša je velmi hezká, a její dcera Světlana je též mimořádně krásná, jak se říká, krev a mléko. Taková by se měla radovat ze života. Ale ona místo toho záhadně zemřela a nikdo to nechápe.

Bylo to v skautském táboře ORYR v létě 1970. Není známo, čím to začalo. Ale hlava tábora začal vyslýchat Světlanu a Světlaně se to nelíbilo. Jako výsledek, Světlana inscenovala pokus o sebevraždu a polykala tabletky aspirinu, docela hodně. Když se jí udělalo špatně, poslali pro ambulanci "první pomoci". Ale než tato ambulance přijela, nešťastná Světlana zemřela od velké dávky aspirinu. Smrt hloupá a záhadná. Samozřejmě, že všichni litovali šestnáctiletou krasavici. Mně jí také bylo líto.

Rozeberme si to, jak v policejním vyšetřování.

Muž Máši Andrejevé – Nikita – byl také velmi zajímavý člověk. Měli syna, 10 let. Světlana byla z předchozího Mášina manželství. Zdálo by se, že vše zde je víceméně OK.

Otec Nikity Andrejeva – Lev Andrejev – je můj starý známý. On je alkoholik a flamendr, který pracoval jako sazeč v časopisu "Rusko", když tam tři sazeči připravovali do tisku moji knihu "Kníže tohoto světa". Dva sazeči pracovali normálně, ale třetímu, alkoholiku Lvu, můj "Kníže" byl zjevně proti srsti, protože stále si na mne stěžoval vydavatelovi.

Se svou ženou alkoholik Lev se rozváděl. Jeho ex-manželka, 60-tiletá dáma, mě požádala, abych jí říkal Lenočka. Zatímco Lev byl proti mému "Knížeti", Lenočka, naopak, mne až unavovala svojí zpovědí. Takže jsem se od ní dozvěděl, že jejich syn Nikita není synem alkoholika Lva, ale jiného muže, a navíc, že ona má ještě adoptovanou dceru.

To je důvod, proč se alkoholikovi Lvu nelíbí můj "Kníže", v kterém jsem popsal podobné triky a vysvětlil jejich příčiny.

Jednou jsem seděl v tiskárně časopisu "Rossija". Lev sedí v koutě za linotypem. Najednou ve dveřích se objeví okouzlující mladá baronka Káťa Rosenbergová, opravdová baronka. Na ramenou má kožišinový krátký kabát, a uprostřed oslňující dekolté. Za řidítka vede jízdní kolo, na kterém přijela přes Manhattan. Káťa – je baronka a hippies, ale hippies vyššího sortu. Už jsem slyšel, že měla "zajíčky v hlavě". Tak či onak, je to naprosto rozkošné stvoření. A ona přijela, aby si osobně odnesla mého "Knížete", kterého objednala její matka.

– Dejte to sem, já vám to podepíšu, – řekl jsem.

– Proč? – diví se Káťa.

– Protože jsem autorem.

– Tomu nevěřím. Děláte vtip. Já se toho autora bojím, on píše hrozné věci.

V ten moment Lev vyskočil ze svého vzdáleného kouta a začal se lepit k rozkošné baronesse. Ale jak? Třásl se po celém těle, jazyk se vyvalil a z úst mu tekou sliny. Protivný obrázek. Jeho bývalá manželka Lenočka se mi už přiznala, že Lev je totální impotent a minetčík. Nyní tento 65 roků starý blázen se chce dvořit dvacetileté Kátě. Zde máte 69 způsobů, jak být nešťastný.

Zato Lvova syn Nikita Andrejev je velmi pěkný mladý muž. Jednou několik známých hrálo tenis u Kolji Kuhna. Máša Andrejeva smutně seděla samotná stranou.

– A kde je Nikita? – šel jsem se zeptat.

– Chodí zase s klukama někde – řekla Máša. – Copak ty nevíš...?

Dozvídám se, že její manžel Nikita občas se pustí do análního styku a chodí s chlapečky. Tak se vyznejte v této šlamastyce: impotence a alkoholismus otce, minet, nebo 69, a matka dělá Nikitu nikoliv s otcem. Navíc, Lena je adoptovaná dcera. Ale nic to nepomáhá. Přesto Nikita stále přechází na pederastii!

Po nějakém čase, Vitaly Komarov mi povídal a mnohoznačně se při tom uculoval, co se skutečně stalo s dcerou Máši Andrejevé. Dozvídám se, že Světlana žila v skautském táboře ve stanu s druhou dívkou. A tak se stalo, že jednoho dne Světlana vlezla pod pokrývku k druhé dívce. A nejen se ohřát, jak řekla ze začátku, ale k lesbickémi laskání. Jako výsledek, druhá dívka byla vystrašená a stěžovala si vedoucímu tábora, který hrubě vynadal Světlaně. Ta neměla vůbec úmysl spáchat sebevraždu, ale myslela, že postraší vedoucího – a přejedla se aspirinu.

Když Světlanu přivezli do nemocnice, doktoři pak řekli, že smrt zapříčinil nikoliv aspirin, ale něco jiného. Zjistilo se, že Světlana měla nějakou krevní chorobu, která v reakci na velkou dávkou aspirinu způsobila její smrt. V podstatě to nebyla sebevražda, ale záhadná smrt.

– Já vím, co to je – říká Komarov, horlivý monarchista a zbožný muž. Jelikož Světlana byla lesbička, tak musela mít shnilou krev. Ale vina je její matky – Máši Andrejevé. Já Mášu dobře znám, ona je vášnivá minetčice – a neskrývá se s tím, ke všem mužským leze.

Teologové nazývají ďábla mnoha jmény, a jedno z nich je – anděl smrti. Zde tento tmavý anděl unesl šestnáctiletou krásku Světlanu.

Alkoholik Lev Andrejev nakonec se přepil alkoholu a zemřel někde v příkopu. Máša Andrejeva tiše a bez skandálu se rozvedla s Nikitou a velmi brzy si ji vzal třetí muž – Rus, lékař a kapitán americké armády, který znal Mášu z dětství. Samozřejmě, že to byl další minetčík, který znal všechny Mášiny triky. Hezký Nikita, po několika letech courání s chlapečky, si klidně vzal nějakou Američanku. Jeho matka, 70-tiletá Lenočka, pak několik let mne otravovala telefonicky odněkud z Kalifornie a ujišťovala mne, že ona byla hrozně zamilovaná do Maxima Rudněva, rudého kardinála a hlavní postavu mého "Knížete", kterého tiskl alkoholik Lev. Jak Francouzi říkají: "C'est la vie!" Takový je život.

29. listopadu 2002.


Další kapitola
Přejít na OBSAH