Grigorij Klimov «Rodinný album». Kapitola 18

Číslo šelmy (Druhá část)

Nicméně, tím jsme odbočili. Tož pokračujme v pátrání po "bestii" z Apokalypsy, o které Zjevení svatého Jana Evangelisty říká: „Tuť jest moudrost. Kdo má rozum, sečtiž počet té šelmy. Nebo jest počet člověka.” (Zjevení 13:18).

Takže, když moje žena onemocněla menopauzní poruchou a utekla z domu, okamžitě informovala telefonicky všechny naše známé a stěžovala si jim: "Nemůžu žít s Gríšou, protože on každého pokládá za degeneráta. Za degenerátku pokládá i mne – A TEBE TAKY!"

Po těchto telefonátech, většina našich známých, se kterými jsme byli ve výborných vztazích více než 20 let, přerušila náhle veškerou komunikaci se mnou. Moje šílená manželka měla škodolibou radost: "Vidíš, všichni tě bojkotují!" – Ale já jsem se jen smál. Vlastně došlo k tomu, že... tito lidé tím bojkotem sami přiznali, že jsou degeneráti.

Tady je to – "číslo šelmy", což je "počet mužů." Zde je to místo, kde je vryta biblická moudrost v poslední instanci. A pokračuje tento "bojkot" ne týden, ne měsíc nebo rok, ale už celých 26 let. Od roku 1976 do letošního 2002... Takže tato moudrost je prověřena časem. Některé věci mohou být chápány pouze tehdy, žijete-li nejmíň 80 let a ohlížíte se zpět.

Takže, pojďme po stopách svatého Jana Bohoslovce a pozorně se podívejme na to, kdo jsou tito lidé, kteří se sami přiznali, že patří mezi degeneráty? Možná, že se mýlíme? Kdo je další na řadě?


Další kapitola
Přejít na OBSAH