Григорій Клімов «Одкровення». Глава 30

РОЗУМНІ ЛЮДИ

Кажуть, що протилежності притягуються. І дійсно, найбільш негативна жінка з мого оточення, свиня Наташа Нечаєва-Неч (вона американізувала своє прізвище, скоротивши його), нахабна і просто брудна, роками полювала за самими позитивними чоловіками з мого оточення – за професором фізики і математики Женею Бутковим і великим інженером Віталієм Бояновським. На жаль, вони теж припинили знайомство зі мною і тим самим записалися в мої нещасливі 90% мудрості святого Іоанна Богослова. Розберемо, так це чи ні.

Женя Бутков народився в Югославії. Його батько грав в духовому оркестрі. Він був одружений на сербці, але вона залишилася в Югославії. Довго і наполегливо Женя навчався в Канаді і США на всякі стипендії та допомоги і, врешті-решт, став повним професором фізики м математики. Він навіть випустив відповідний підручник для американських коледжів, заглянувши в який, я відчув до Жені щиру повагу. І разом з тим професор Женя був дуже скромною і навіть сором'язливою людиною.

Колись в молодості Женя залицявся до Наді М. Потім Надя вийшла заміж за якогось американця, народила дочку і моментально розлучилася. А Надіна мати по суду відібрала онучку у рідній дочки. Це означає, що вона повинна була в суді наговорити про свою дочку якихось неймовірних гидот. Пізніше ця Надя розповідає мені:

– Моя мати справжня відьма. Вона займається проти мене чорною магією. А я працюю проти неї білою магією.

Коли Надина дочка трошки підросла, професор Женя Бутков став допомагати бабусі і онучці грошима, ніби як тато. І так він допомагав цій дівчинці до закінчення коледжу. Тихо і благородно.

Свиня Наташа Неч довго окручувала професора Женю, запрошувала його на вечерю, оскільки Женя грав в бридж, вона теж вивчилася грати в бридж. Зрештою моя дружина каже мені: "Наташа і Женя одружилися." А через три місяці вона каже: "Наташа і Женя вже розійшлися". Що там було насправді, я не знаю.

Тепер подивимося на другу розумну людину. Віталій Бояновський виріс у Франції, де він закінчив найкращий технічний університет. У Нью-Йорку він працював справжнім серйозним інженером по обладнанню атомних електростанцій. Одружився він на росіянці з Венесуели, яка благополучно народила йому дочку. Але коли доньці виповнилося три роки, дружина раптом запсихувала, стала скандалити і вимагати розлучення. Віталій збирається на роботу, а дружина стала в дверях, не випускає його і каже: "Ну, вдар мене!" Вже знає, як розлучаються в Америці. Зрештою, одного разу, коли Віталій був на роботі, дружина взяла дитину, сіла в літак і полетіла до своїх батьків до Венесуели. Певно, м'який чоловік напоровся на тверду жінку.

У 1975 році, коли моя дружина взяла прийомну дитину, Віталій великодушно подарував нам прекрасне дитяче ліжко, яке залишилася після його дочки. Минає два роки, моя дружина починає божеволіти і заявляє мені, що хоче "шукати нового чоловіка" – і починає фліртувати по телефону з Віталієм Бояновським. А я стою поруч і слухаю її медові промови. Потім мені це набридло, я беру в неї трубку і кажу:

– Віталій, майте на увазі, що моя дружина – божевільна, клімактеричне божевілля. Іноді це закінчується вбивством або самогубством. А іноді і божевільнею. Так що не витрачайте ваш час даремно.

У мене є хороший приклад відносно цих "пошуків нового чоловіка". Пам'ятаєте дружину Арама Сафаряна, Любочку, яку підміняла моя теща Євген Пална? Арам докладно розповідав мені, як його Любочка повільно сходила з глузду: вона теж посилено шукала собі "нового чоловіка", давала навіть оголошення в газетах, і потім Арам знайшов у неї цілий мішок листів з "женихами". А Любочка тим часом вже сиділа в божевільні.

Минуло ще 20 років. Читаю я газету "Наша країна" з Буенос-Айреса і випадково натикаюся на оголошення: повідомляється про смерть Віталія Бояновського і розшукуються його колишня дружина і дочка з метою отримання спадщини. Повідомляє про це професор Женя Бутков.

За моєю класифікацією це нормальні хороші люди. Але навіть і у них всякі ускладнення з жінками. За принципом: за хорошими чоловіками часто полюють погані жінки.

12 вересня 2002 р.


Наступна глaвa
Перейти до ЗМІСТУ