Grigorij Klimov «Raudonoji Kabala». Priedas 23

Michailas Jamščikovas

Alegorija apie blyškiąją spirochetą...

Trys alegorijos apie degeneratus

“...Ne, na, aš negaliu! Na, tai, paprasčiausiai, kažkokia parodija gaunasi! Todėl, kad jau visiškai atvažiavome. Tik apie tai visi ir tekalba... Nuo generolų iki kareivių. Visi – į vieną dūdelę pučia. Spiroteha, matote, blyškioji spirotecha... Ji viena dėl visko kalta, dėl jos visos mūsų nelaimės. Na, aš tiesiog nežinau...

Arba dar – visi šurmuliuoja apie tą mirštantįjį – ir visi šaukia: Spirotecha! Spirotecha! Spirotecha! Bet tai, jau, atleiskite, į jokius vartus netelpa! Net jeigu ir teoriškai pasvarstyti, tai man to jūsų žmogaus ir gaila buvo.

Todėl kad, pirma, pačios kalbos apie spirochetą yra įžeidžiančios. Kur gi, atleiskite, jūsų logika? O ligos? Тaip, nesiginčysiu – liga kaip liga, apie ją ir pagalbėkime. Apie ligą... Bet apie kieno ligą?

Or-ga-niz-mo. Štai, apie jį, apie organizmą ir reikia pasikalbėti! Štai, apie tai ir pasikalbėkime mūsų malonumui. Apie organizmą, taip! Bet kam spirotechą liesti? Kai kurie jau taip įsivažiavo, kad kitaip, kaip “sifilitine bacila” ir nebevadina – ir, tarp kitko, kur gi milicija, kur prokuratūra, kur mūsų teisingas demokratinis teismas?

Štai, tas organizmas, apie kurį kalbame. Kremzlės, įskaitant nosį, prasmenga. Kaulai deformuojasi. Smegenys suminkštėja. Organas, atleiskite, lytinis – taip pat greitai nukris. Štai jums bendras, nelabai malonus paveikslas. Štai ir analizuokime, atleiskite, visumą. Žiūrėkime, atleiskite, globaliai. Tada jūs ir susidarysite bendrą platformą pokalbiui. Toks simpatiškas ir inteligentiškas konsensusas.

O tai kai kas, o tiksliau – jau daugelis, tik ir triukšmauja: spirotecha, matote, ir su ja reikia kovoti, ir dar, velniai žino ką su tuo reikia daryti! Na, tai jau ir iš proto galima išsikraustyti! Toks požiūris – tai jau kažkas ypatinga!

Jums reikia argumentų? Apie ką kalbame, mes jų turime. Štai jums argumentas – imame mikroskopą, suderiname, matote? Na, jūs matote? Ach, nematote! Vos-vos, ir dar gerai įžiūrėti nepavyko? Štai, būtent! Būtent taip! Čia jums, atleiskite, ir reikėtų susimąstyti! Na, čia jau nerimtai gaunasi – ant tokios smulkios mažytės visus šunis karti ir tvirtinti, kad visos baisybės, atleiskite, sergančio organizmo, lyg tai viskas dėl jos, dėl tos mažylės kyla. Juk ji be gailesčio, užuojautos ir rūpesčio niekam nieko kito ir sukelti negali – ir man asmeniškai nekelia!

Stambiau pakalbėkime – pakalbėkime, atleiskite už išsireiškimą, globaliau! Organizmo pulsas nelygus, silpnėjantis – štai, apie tai, atleiskite, ir kalbėkime. Gargia jis nesveikai, prislopintai – taip pat, kodėl neapsvarstyti... Gal gerklę reikėtų praskalauti? Gal dar kraujo nuleisti? Kalbėkime konstruktyviai, sistemiškai! Štai ir gaunasi iš esmės. Neieškant kaltų.

Labiau demokratiškose šalyse į tą spirotechą, kurią kai kurie mūsų ekstremistai persekioja ir jos nekenčia, požiūris – ne šiaip sau teigiamas, bet dar daugiau. Ten, tarp kitko, mokslininkai jau seniai įrodė, kad spirotechos indėlis į organizmo-nešiotojo išsivystymą yra tiesiog nekainojamas, ir kitaip to vadinti tiesiog nusikaltimas. Tai pasakytina apie tą periodą, kai jos, mūsų spirotechos kolonijos įsitvirtina smegenyse. Tai štai, kad visi žinotų, tai spirotechai smegenys turėtų būti dėkingos iki pat karsto lentos.

Pats pažangiausias demokratiškas mokslas tvirtina, kad blyškiosios spirotechos kolonijos įsitvirtindamos smegenyse ir ten besidaugindamos, palaipsniui perima primityvios smegenų neuronų sistemos funkcijas. Tos spirotechos per save perleidžia informacijos srautus ir juos atitinkamai reguliuoja. Be jų, be tų spirotechų, galvos smegenys pačios to niekada nebūtų sugalvojusios! Ir tas procesas progresuoja ir progresuoja iki pat...

Na, kodėl “paralyžiaus”? Kodėl iš karto insinuacijos, užuominos ir žvilgsniai iš padilbų? Na ir kas, kad ligonis jau merdėja? Miršta – tegul sau miršta į sveikatą, bet prie ko čia spirotecha???

Tarp kitko, kad jūsų ligonis merdėja, tai ge...... Norėjau pasakyti, asmeninis reikalas. Štai, apie tai taip pat reikėtų pasikalbėti. Kaip jį palaidoti ir kur užkasti. Ir, svarbiausia, kaip pasidalinti tai, ką jis paliks. Bet, žinoma, tik po to, kai mūsų spirotechos sau susiras kitą organizmą. Todėl, kad organizmų dar daug liko, o spirotechos visada aukso vertės. Jas reikia saugoti, o ne holokaustas joms surengti... Progresyvi demokratinė žmonija jau seniai suprato, kokia tai garbė – savo gelmėse nešioti spirotechą. Ji tai jau seniai suprato, o štai, kada toks supratimas mus pasieks?

Arba, štai, dar vienas argumentėlis, iš nenuginčijamų, logiškas. Jūs tą tvirtuolį matote? Taip, taip, taip! Šitą, šitą! Tai štai, jo analizai, tarp kitko, parodė, kad jo organizme spirotechų dar daugiau, negus pas jūsų nabagėlį. Ir ką gi? Patys matote – gražuolis, karžygys, patinas! Kraujas ir Pienas! Sveikas, stiprus ir žydi! Ar spirotechos jam daug pakenkė? Ne tik kad nepakenkė, bet, atvirkščiai, net padėjo, nesavanaudiškai perėmė visas smegenų funkcijas.

Jos tam gražuoliui-stipruoliui masę energijos išlaisvino: valgymui, virškinimui, visoms kitoms svarbioms funkcijoms, kurios po virškinimo seka. Taip kad, nereikia ant spirotechos visų šunų karti, nereikia...

Ką jūs ten pamatėte? Ką ten staiga įžiūrėjote? Mažytė žaizdelė? Žaizdelė kaip žaizdelė! Bet kodėl jūs ją užsispyrėliškai “šankeriu” vadinate? Tai, jeigu geriau įsižiūrėti, net ne žaizdelė, o kažkoks mažas spuogelis! Apie tokias smulkmenas, o dar turint tokį sveiką kūną, ir kalbėti gėda...

Ach, sakote, tai tik pirma stadija? Stadija, atleiskite, ko? Sifilio?!!

Na, žinoma! O kaip gi kitaip! Kai tik blyškiąją spirotechą pamatėte, tai iš karto, pagal jūsų logiką, apie sifilį reikia pradėti kalbėti! Mėgstama, atleiskite, jūsų teorija!

Ne-e, matau, kad racionalūs argumentai jūsų neveikia. Tai jau tikrai. Jus apakino neapykanta, tėvuk! Ne-apy-kan-ta! Kuri dėl jūsų pavydo atsiranda!

Todėl kad patys taip nesugebate įsijausti. Nemokate suktis ir daugintis į jus panašių kolonijoje. Tik mokėjimas visur ieškoti kaltų! Geriau prisipažintumėte, o dar ir kitiems pasakytumėte, kad iš to akinančio pavydo – tos vargšės blyškiosios spirotechos pakęsti negalite. Pavydite to mikroskopinio organizmo aiškiems talentams!

Kas?.. Kas tai?.. Ką jūs turite rankoje?! Špricą!!! Skubiai skambinkite į Spirotechų Gynimo Lygą!!! Padėkite!!! Gelbėkite!!!

Na, kur tu su savo penicilinu lendi, ANTISPROTECHNIKAS prakeiktas!!”


Pereiti į TURINĮ